OP. DR. MÜGE AKSOY Kadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıOp. Dr. Müge Aksoy
0312 284 7326

Genital Estetik Ankara

Her kadın kendini her açıdan güzel hissetmek ister. Bu nedenle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ve Ankara ilinde genital estetik, vajina estetiği, vajina daraltma ve labioplasti operasyonlarına kadınlar sıklıkla başvurmaktadır.

Genital Estetik Ankara

Son zamanlarda vajina estetiği ile ilgili yapılan operasyonlar diğer estetik operasyonlar gibi gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Günümüz kadını kendi vücudunu daha iyi tanımakta, tabularından kurtulmakta ve güzelliği bir bütün olarak algılamaktadır.

Cinsel organ estetiği uygulanması tamamen kadının kendi cinsel organlarını estetik bulmaması sebebi ile yapılır. Cinsel ilişkiden yeterince zevk alamayan, cinsel tabuları olan kadınların sorunları detaylıca incelendiğinde altta yatan neden vajinaya veya cinsel organlara ait estetik kaygılar kaynaklıdır.

Genital Estetik Nedir?

Çoğu kadın cinsel organından hoşnut olmayabilir, bunu eşlerine, hatta kendilerine dahi itiraf edemiyor olabilirler.

Doktorlarının bile kendilerini yanlış anlayacağından, utanma, çekinme duygusundan bu sıkıntılarını ifade edemiyor olabilirler.

Kadınların cinsel problemlerinin psikolojik kaynaklı olduğu düşüncesi son zamanlara kadar ön planda olan bir düşünce idi.

Oysaki fiziksel ve estetik kaygılar kadınların cinsel hayatını zannedilenden daha fazla etkilemektedir. Çoğu kadın cinsel organlarının zaman içerisinde deformasyona uğramasından, renginden, biçiminden ve estetik görüntüsünden rahatsızlık duymakta, cinselliğini doyasıya yaşayamamaktadır.

Kadınların cinsel organ estetiği ile ilgili sık olarak yakındıkları iki sorundan birisi vajinal genişlik, diğeri iç dudakların büyüklüğüne bağlı sarkık görünümdür. Kadınlar nasıl sarkık ya da küçük göğüslerinden, belirginleşen yüz çizgilerinden rahatsızlık duyuyorlarsa aynı şekilde cinsel organlarının görünümünden de hoşlanmıyor olabilirler.

Cinsellik son derece özeldir! İki kişi arasında yaşanır, eşlerden birinin memnuniyetsizliği ikisinin de sorunu haline gelir ve cinsel ilişki kalitesini bozar.

Kişinin kendine duyduğu özgüven sağlıklı bir ilişkinin en temel noktasıdır. Bu sebeplerden ötürü cinsel organ estetiği sanılandan daha önemlidir.

Günümüz kadını artık böyle kaygıları taşımak yerine hekimine sorunu açıkça dile getirmekte ve oldukça basit olan çözümlerle hayat kalitesini arttırmaktadır.

Op. Dr. Müge Aksoy'da Ankara ilindeki kliniğinde vajina estetiği, labioplasti, vajina daraltma operasyonlarını yıllara dayanan tecrübeyle sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Genital Estetik Ameliyatları

Genital estetik tam olarak dış genital organların (küçük dudaklar, büyük dudaklar, klitoris, vulva, vajina) doğuştan gelen veya daha sonra olmuş ki bunlara kilo alıp verme, sık ve yüksek ısıda sir ağda kullanımı, zor ve travmatik doğumlar görsel ve bazen de fonksiyonel bozuklukların cerrahi yöntemlerle düzeltilmesidir.

 • Vajina Daraltma (Vajinoplasti): Doku yapısı ve doğumlarla genişlemiş olan vajinanın, vajinadaki fazla dokunun çıkartılması yöntemi ile daraltılması.
 • Labioplasti (Dudak Estetiği): İleri derecede sarkmış, asimetri, renk değişimi olan küçük dudakların küçültülmesi, eşit boyuta getirilmesi, koyu renkli kısımların çıkarılmasıdır. Büyük dudaklarda oluşan esneklik ve doku kaybına dolgu ve yağ enjeksiyonları ile müdahale, şekilsiz ve sarkık olan büyük dudakları güzel olarak iyileştirmede yapılır.
 • Hudoplasti: Klitoris üstündeki cerrahi estetik yöntem ile çıkartılması işlemidir.
 • Vulva Beyazlatma: Uygun lazer cihazları ile vulvanın cildinin tonunun açılmasıdır.
 • Klitoris Estetiği: Çok iri olan klitorisin küçültülmesi ameliyatıdır.
 • Revizyon Ameliyatları: Daha önce cerrahi müdahale yapılmış ve kötü iyileşmiş dokuların düzeltilmesi.
 • Doğum yırtıklarının çıkarılması.

Cinsel organın estetik görüntüsünün iyileştirerek kadının özgüveninin artmasına, kendini iyi hissetmesine, cinsel ilişkiden daha çok zevk almasına yardımcı olan cerrahi operasyonlar ile kadınların mutsuzluğuna yol açan en büyük sorun çözülmüş olmaktadır ve tüm kadınların kendini güzel hissetmeye hakkı vardır.

Genital Estetik Fiyatları Ankara

Genital estetik fiyatları yapılan ameliyata ve ameliyatı yapan doktordan doktora değişmektedir. Ameliyatını yaptığım labioplasti operasyonunun güncel fiyatı, gerekirse revizyon ameliyatı ve ilk 6 aydaki kontrollerde dahildir. Güncel fiyatları 0312 284 73 25 nolu telefondan öğrenebilirsiniz. Vajina daraltma fiyatı operasyonu için de genel fiyat yine kontroller dahildir. Hudoplasti genellikle labioplasti ile birlikte yapılır ve fiyat konusu hasta ile konuşularak kararlaştırılır.

Genital Estetik Öncesi Sonrası

Elbette biz hekimlerin yasal sorumlulukları vardır. Bunlardan biri de hastanın Hem bilgilerini hem görsellerini hiçbir şekilde herhangi bir kişi ile paylaşma, herhangi bir platformda yayınlamama gibi. Bu nedenle ameliyat ettiğim hastamın ne bilgilerini ne de görsellerini (öncesi ve sonrası gibi) paylaşmam söz sonusu bile olamaz. Ancak tıbbi süreci bir hekim olarak sözlü olarak ifade edebilirim. Sıklıkla yaptığımız labioplasti ameliyatları en yüz güldürücü ve memnuniyet verici operasyonlardan biridir, hem hastanın kendilik değerini artırır, cinsel özgüvenini perçinler hem de olası sağlık sorunlarını engeller. Kadının cinsel yaşantısı üzerinde oldukça olumlu sonuçları olan bir operasyondur.

Doğum Dikiş İzlerinin Çıkartılması

Normal vajinal doğum esnasında açılan epizyotominin kötü iyileşmesi ya da açık kalması vajina kenarından dışa doğru sert ve şekilsiz bir görüntüye neden olur. Bu sert nedbe dokusu genellikle hastanın eline sert ve şekilsiz bir doku olarak gelir. Aynı zamanda bu doku cinsel ilişkide ağrı ve cinsel tatminsizliğe neden olabilir. Epizyotomi izinin düzeltilmesi işlemi genel veya lokal anestezi ile yapılır, operasyon genellikle 30 dakika kadar sürer, var olan nedbe dokusu çıkartılır ve yara yerinde reaksiyona neden olmayan dikiş materyalleri ile yeniden estetik olarak dikilir, aynı esnada doğumlara bağlı olarak gelişen vajina yırtıkları da düzeltilebilir. Operasyon sonrası hastalarımız aynı gün veya bir gün sonra gündelik yaşantılarına dönmektedirler, ortalama 10 gün sonra kontrol gereklidir.

Vajina Genişlemesi

Vajinada genişleme zaman içerisinde cinsel birlikteliklerde çiftin her ikisi içinde sorun olmaya başlar. Vajinanın genişlemesi cinsel ilişki esnasında vajinanın normal nem ve kayganlığının da azalmasına neden olarak ek problemlere yol açar. Zamanla birikim oluşturan bu sorunlara bağlı olarak kadının öz güveni giderek azalır ve yavaş yavaş cinsellikten uzaklaşır, çiftin mutluluğuna gölge düşmeye başlar. Vajinoplasti ameliyatı ile kadınların bu sorunları kalıcı olarak kolaylıkla çözebilmekte ve çiftin cinsel beraberlikten aldığı haz artırılmakta dolayısı ile mutlu birlikteliklerin ömrü uzatılmaktadır.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

Vajinoplasti yani halkın diliyle vajina daraltma doğumdan sonra vajinayı sıkılıştırmak için yapılan ameliyattır. Doğum sonunda kesilen vajina kenarı anatomik plana uygun dikilir. Dikkatsiz ve özensiz dikilen epizyotomi sonrası iyileşen kötü yara izleri, çok sayıda normal doğum yapmak, bebeğin doğum ağırlığının fazla olması, ilerleyen yaşla birlikte vajinayı çevreleyen kasların eski gücünü yitirmesi sonucu vajinal genişleme ortaya çıkar.

Vajina kaslarının gevşemesi cinsel ilişki sırasında sıkıntıya yol açar. Esneyerek eski haline dönemeyen genişlemiş vajina ilişki esnasında penisi sıkıca kavrayamaz, kadının ve erkeğin cinsel ilişkiden aldığı zevki azaltarak cinsel tatminsizliğe neden olur. Bu sebeple vajinoplasti ameliyatları yapılır.

Günlük aktiviteler ve ilişki esnasında vajinadan ses gelmesi sıklıkla hastalarının kendilerini eşlerine karşı kötü hissetmelerine ve kendilerine güvenlerini kaybetmelerine yol açar. Tüm bu şikayetleri olan kadınlarda vajinal daraltma operasyonları ile oldukça iyi sonuçlar elde etmekteyiz.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Nasıl Yapılır?

Vajina daraltma ameliyatı vajina genişlemesi sonucu ortaya çıkan şikayetleri olan evli ya da bekar, çocuk doğurmuş ya da doğurmamış her kadına isteği doğrultusunda yapılabilir.

Operasyon hastane koşullarında genellikle genel anestezi altında yapılır. Vajina daraltma ameliyatı ortalama 40-45 dakika sürer. Ek girişimlerin varlığında bu süre uzayabilir. Vajinoplasti ile birlikte labioplasti (iç dudak küçültme) operasyonu en sık uygulanan kombinasyondur.

Operasyon genellikle adet bitimi dönemine denk getirilir, vajina daraltma ameliyatında vajinanın genişlemiş arka duvarı ve yan duvarları çıkartılıp, gevşemiş vajina çevresi kaslar sıkılaştırılır. Kesilmiş olan kenarlar estetik bir şekilde dikilir, optimal darlık iki parmağın girebileceği kadar olmalıdır. Ameliyat bitiminde cinsel organın vajina kenarlarını oluşturan kısmında estetik görünümü düzgünleştirilir.

Genital Estetik Fiyatları 2024

Genital Estetik Fiyatları 2024 için 0312 284 7326 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Bu operasyona genellikle doğum yırtıklarının çıkartılması da eşlik eder ve bunun için ekstra bir ödeme alınmaz. İlk 6 aydaki kontroller ve gerekli olursa revizyon ameliyatı da (vajinoplasti operasyonunda revizyona labioplasti operasyonunun aksine çok nadir başvurulur) dahildir!

Genital Estetik Ameliyatı Size Ne Kazandıracak?

 • Cinsel ilişki esnasında yaşadığınız sıkıntılardan kurtulacaksınız. Vajinanızın sıkılaşması ve eski boyutlarına düşmesi ile sizin ve eşinizin cinsellikten aldığı keyif artacak, daha mutlu bir cinsel hayat ve birliktelik yaşayacaksınız.
 • Kendinizi her ortamda rahat hissedeceksiniz, özgüveniniz artacak, yeni birlikleriniz için endişelenmeyeceksiniz.
 • Vajinadan ses gelmesi sorunu son bulacak, eşinizden utanmayacaksınız, cinsel ilişkide performansınız artacak.
 • Mayo, bikini, tayt ve dar pantolon giydiğinizde daha rahat olacaksınız.
 • Genital bölgeniz artık kuru kalacak, vajinal enfeksiyonlara yakalanma riskiniz azalacaktır.
Güncelleme Tarihi: 30.01.2024
Op. Dr. Müge Aksoy
Editör
Op. Dr. Müge Aksoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Op. Dr. Müge AksoySoru ve Randevu Formu
OP. DR. MÜGE AKSOY
1443. Cad. YDA Center A Blok, Kat: 6 No: 197 Çukurambar Çankaya Ankara Türkiye
Tüm Fotoğraflar
Op. Dr. Müge AksoyOp. Dr. Müge AksoyKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0312 284 7326