OP. DR. MÜGE AKSOY Kadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıOp. Dr. Müge Aksoy
0312 284 7326

Labioplasti Ankara

Labioplasti Nedir?

Labioplasti dış genital bölgede vajinanın girişinde dışarıda büyük daha iç kısımda küçük dudaklar adı verilen labia majora ve labio minoraya uygulanan estetik operasyonlardır.

Labioplasti Ankara

Labio minoralar (yani küçük dudaklar) yağ ve kıl hücresi içermeyen, büyük dudakların altında kaldığı için dışarıdan görülmeyen sinir ve kan damarları açısından zengin ve nemli yapıda organlardır.

Küçük dudaklar 2 adettirve yukarıda klitoris üzerinde katlanarak pili şeklinde birleşirler. Anatomik olarak dış dudaklar iç dudakların üzerini örterler, yani iç dudaklar dış dudakların altında kaldıkları için dışarıdan bakıldıkça direk olarak gözlenlenemezler.

Labioplasti dediğimizde çoğunlukla küçük dudaklardaki kusurların giderilmesini anlarız. Küçük dudakların çeşitli sebeplerle normalden büyük, asimetrik olması veya sarkması nedeniyle fazla dokunun çıkartılması, simetrinin yeniden sağlanması esas amaçtır. Ancak bazen küçük dudaklardaki deformasyonlar sağlık sorunu hale gelebilir.

Normalden büyük sarkmış küçük dudaklar adet dönemlerinde pede yapışıp kanayabilir, enfeksiyon üremesine yol açabilir ve cinsel ilişki kalitenizin bozulmasına yol açabilir.

Labioplasti Ne Demek ?

Labioplasti kelime anlamı olarak labium=dudak plasti=şekillendirme demektir. Labioplasti de genital bölge dudak estetiğinin tıbbi adıdır. İç dudak estetiği labiominora plasti, dış dudak estetiği labiamajora plasti olarak adlandırılır.

Labioplasti simetrisi bozulmuş, sarkmalar olmuş iç dudakların anatomik plana uygun olacak şekilde düzeltilmesi, kusurların düzeltilmesidir. Labioplasti denilince iç dudak estetiği anlaşılır anacak bazen nadir de olsa büyük dudaklar dediğimiz labio majoralarda da açıları büyüme, dolgunluğu kaybetme gibi sorunlarla karşılaşıyoruz. Hacimini kaybetmiş büyük dudaklara yapılan yağ ve dolgu enjeksiyonları, yada artmış yağ dokusunun azalması (liposuction) büyük dudaklara yapılan operasyonlardır ve yine labioplasti kapsamında değerlendirilmelidir.

Labioplasti Ameliyatı

Son yıllarda labioplasti ameliyatı tüm dünyada ve ülkemizde oldukça fazla yapılan estetik operasyon haline gelmiştir. Hastanın mutlaka görüşleri ve istekleri göz önüne alınarak doğru teknikler kullanılarak yapıldığında sadece estetik açıdan değil işlevsel olarak ta pek çok yararlar sağlar.

İç dudak sarkması nedir neden olur ?

İç dudakların hpertrafisi(aşırı) derecede büyümesi) tedaviye rağmen tekrarlayan vajinol ve üriner enfeksiyonlara, iritasyona ve ağrılı cinsel ilişkiye (disparoniye) ve hareketlerde kısıtlamaya neden olduğu durumlarda labioplasti tıbbi bir zorunluluk olarak kabul edilmektedir.

Yapısal olarak normal büyüklükte olan iç dudaklar çoklu doğumlar, vajinal doğum esnasındaki travmalar, menepoza bağlı hormonel değişimler, hızlı kilo alıp verme ve başka sebeplerle sarkar ve dış dudaklar iç dudakları tamamen kapatamaz hale gelir. Hiç doğum yapmamış ve doğuştan iç dudakları normal olan kadınlarda da yaşın ilerlemesi ile birlikte cilt altındaki yağ dokusunun azalmasına bağlı olarak sarkmalar görülebilir. Bazı kadılarda ise vulvanın iç duaklarından biri veya her ikisi birden yapısal olarak normalden büyük olup asimetrik bir görünüm teşkil eder.

İç dudak yapısı nasıldır?

Vajina iç dudakları (labium minus) kadın cinsel organında kıvrım şeklindeki yapılardır. Üstte klitoris üzerinden başlar, genişleyerek arkaya doğru uzanır, vajina ağzı kenarlarından itibaren incelerek kaybolur.

İç dudak büyüklüğü herkeste farklıdır. Normalde ayakta duran bir kadında bacaklar kapalıyken iç dudaklar dış dudakların arasında kalır, dışarı taşmaz, iç dudakları büyük olan kadınlarda iç dudaklar dış dudakların dışına taşarak estetik açısından gözü rahatsız eden sarkık bir görüntü teşkil eder. Bazı kadınlarda bu durum tek taraflı olabilir ve asimetri yaratır. İç dudak derisinin rengi de farklılıklar gösterebilir, özellikle gebelikte koyulaşan iç dudak rengi doğum sonrası rahatsızlık verici bir durum oluşturabilir ve bu durumda estetik operasyon talebi doğurabilir.

İç dudak sarkması nelere yol açabilir?

Tıbbi olarak iç dudakların normalden büyük, sarkık ya da asimetrik olması bu bölgenin uzun süre nemli kalmasına yol açarak vajinit veya bartholin bezlerinin apseleşmesine zemin hazırlar, bazen de normalden daha büyük olan iç dudaklar penisin vajinaya girişine engel olabilir ve ağrılı cinsel ilişkiye yol açabilir.

İç dudakların biraz büyük olması aslında herhangi bir kötü görünüme yol açmaz, labium minuslar bakteri ve yabancı cisimlerin vajina içine rahatça girmesini engelleyen bir bariyerdir.

Aşırı derece büyük iç dudaklar faydadan çok zarara yol açar, vücut atıkları, ter ve diğer salgıların deri kıvrımları arasında birikmesine neden olarak kötü koku yapar, hijyenik zorluğundan dolayı enfeksiyona zemin oluşturur. Adet zamanı pede yapışarak lokal travmalara, cinsel ilişki esnasında ağrı ve acıya sebep olabilir.

İç dudakları normalden büyük, sarkık veya asimetrik olan kadınlar sosyal ortamlarda, günlük hayatlarında kendilerini rahat hissetmezler, mayo, bikini ya da dar pantolonları giymekten çekinirler. Labioplasti operasyonu ile tüm bu sorunlara kalıcı ve yüz güldürücü bir çözüm bulmaktayız.

İç dudaklar ergenlik döneminden sonra ortaya çıkan hızlı hormonal değişimin etkisiyle bazı kadınlarda normalden daha büyük, sarkık ve kıvrıntılı hale gelebilir. Tedavi edilmeyen, kronikleşen vajinal enfeksiyonlarda bu yapısal değişime ve renk değişimine yol açabilirler, bazı kadınlarda ise gebelikte iç dudaklarda renk değişimi ortaya çıkabilir.

Labioplasti Nedenleri Nelerdir?

Her ne sebeple olursa olsun iç dudaklardaki sarkmalar kabul edilebilir ölçüleri geçtiğinde estetik açıdan hoş olmayan bir görüntü oluşturarak kişinin kendini kötü hissetmesi ve özgüven kaybına sebep olabilir. Tıbbi bir gereklilik söz konusu olmasa bile bu durum kişinin yaşamını çeşitli şekillerde yaşamını olumsuz etkileyebilir. Örneğin iç dudaklardaki sarkma ileri seviyeye geldiğinde mayo, bikini, tayt ve dar kıyafetler giymeye engel olabilir. Özellikler fiziksel görünümün ön plana çıktığı spor dalları ve sahne sanatları ile meslek gruplarından kadınların iş yaşamını etkileyebilir. Diğer nedenleri şöylede sıralayabilir.

 • Genital bölgenin nemli kalması sebebiyle sık vajinal enfeksiyonlar.
 • Cinsel ilişki esnasında partnerden çekinme, özgüven kaybı.
 • Genital bölgede koku oluşumu ve hijyeni sorunlar.
 • Sarkmış ve büyük dudakların iç çamaşırına yapışması, sıkı pantolon ve tayt giyerek sıkışarak rahatsızlık vermesi.
 • İlişki de penisin vajinaya girişi sırarında gerginlik ve ağrıya yol açması, penisle birlikte vajinaya girmesi.
 • İdrar yaparken zorlanma ve idrar akışının yönünü kontrol edememesi, idrarın bacakları ıslatması.

Yani labioplasti operasyonunun fiziksel, seksüel, hijyenik ve tıbbi yönlerden pek çok faydasını sayabiliriz.

Labioplasti Fiyatları 2024

Labioplasti ameliyatı ücretlendirmesi tamamen her kliniğin ve doktorun kendi politikasıdır. Bunun için hekimin kliniği ile bağlantıya geçmek uygun olmaktadır.

Labioplasti (İç Dudak Estetiği Ameliyatı) Yöntemleri Nelerdir?

Tüm dünyada ve ülkemizde labioplasti operasyonu için farklı cerrahi yöntemler bulunmaktadır. Hangi hastada hangi yöntemin uygun olduğu hastanın mevcut dokusunun durumuna yaşına, hastanın taleplerine ve cerrahın deneyimine bağlı olarak değişmektedir. Bu operasyonu yapacak hekimin deneyimi oldukça önemlidir. Hastanın talepleri ve beklentileri dikkatlice dinlenmeli ve en uygun operasyon şekline birlikte karar verilmelidir en sık teknikleri;

 • Barbie doll vajina (bakire bebek) vajinası,
 • Porsiel prezeksiyon,
 • Wedge rezeksiyon,
 • 2 plasti,
 • Hibrid vagina,
 • Labioplasti + klitoral hudoplasti teknikleridir.

Genital estetik operasyonlarında hastalar tarafından en sık tekrar edilen yöntem barbie vajina denilen iç dudakların mümkün olduğunca kısaltılması ile elde edilen görünümün ismidr, iç dudakların çok küçültünmesi ile klitoris üstü doku ortaya çıkacağından bu hastalara aynı seansta klitorisin üzerindeki fazla dokununda alındığı klitoral hudoplasti eklenmesi genellikle gerekmektedir.

Ancak bazı hastalar iç dudak kısaltılmasının çok yapılmadığı daha doğal bir görünümü arzu ederler. Böyle hatslarda ise ‘’hibrid vajina’’ dediğimiz iç dudakların diğer tekniğe göre daha az kısaltıldığı ve daha doğal bir görünüm uygulanmaktadır.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı genel anestezi, sedasyon tipi anestezi, spinal epidural anestezi ve çıkarılacak doku çok büyük değil ise sadece o bölgenin uyuşturulmasına içeren lokal anestezi ile yapılan operasyonlardır. Burada hastanın ağrı eşiği ve uyumu önemlidir. Operasyon tüm şartların sağlandığı, günübirlik operasyonların yapılabilidği kliniklerde ve hastanelerde yapılabilir.

Ameliyat sonrası hastane yatışı genellikle gerekmez aynı gün hasta taburcu edilip evine gönderilebilir. Ameliyatta iz bırakmayacak şekilde ince dikişler kullanılır ve dikişler 1-2 hasta içinde kendiliğinden erir ve alınmasına gerek yoktur. Operasyon süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte 30-60dk arasında sürer. Gerekli vakalarda hasta ile konuşarak klitoral hudoplastı operasyonu eklenebilir.

Labioplasti ile bilikte vajino daraltma ameliyatı ve kızlık zarı dikimi gibi ameliyatlarda aynı seferde yapılabilir.

Ameliyat sonrası hematom(kanama) olmaması için 1-2 gün aralıklı buz uygulaması gerekmektedir. Hastalar ameliyattan sonra 4-6 saat gözlenip taburcu edilirler. Operasyon esnasında bolca lokal anestezi uygulandığı için hastalarda pek fazla ağrı olmamaktadır. 2-3 günde bir istirahat sonrası hastalar iş ve sosyal yaşamlarına rahatlıkla dönmektedirler. Ancak yinede ameliyattan sonra oturarak banyo yapma, yüzme, küveti doldurup içine girme, zorlayıcı sporlar, bisiklete binme gibi aktiviteleri 1 ay önermiyoruz. Tamamen iyileşme 4-6 haftalık bir zaman dilimini alır ve süre zarfında ağda, lazer, ve cinsel ilişki öenrmiyoruz.

Operasyon sonrası kişisel hijyene dikkat etmek ve önerilere uymak son derece önemlidir. Operasyon önce tüm bunlar konuşulup hasta her açıdan aydınlandığı, önerilere uyduğu ve kontrollere gelindiği taktirde sonuç neredeyse mükemmele yakın olmaktadır.

Labioplasti Kimlere Yapılır?

Labioplasti ameliyatı genital estetik kaygısı duyan tüm kadınlara uygulanabilir. İç dudak estetiği operasyonu için ergenlik dönemini aşmış olmak yeterlidir. Kızlık zarı vajina ağzından yaklaşık 3-4 cm içeridedir, iç dudaklar ise vajinanın dışında kalır, dolayısı ile labioplasti operasyonu kızlık zarını bozmaz ve bakirelere de uygulanabilir. Ayrıca bu operasyon doğum yapmış veya yapmamış her kadında uygulanabilir.

Kadının iç dudaklarındaki sarkma kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyecek seviyeye gelmiş ise yada labioplastinin tıbbi gereklilik haline geldiği durumlarda uygulanabilir. Doktorun uygun gördüğü hallerde cerrahi girişime engel başka hastalığı bulunmayan her yaştaki erişkin kadına bu ameliyat uygulanabilir.

Ameliyat için 18 yaş üzeri olmak gerekmektedir.

Bakirelere de bu operasyon rahatlıkla uygulanmaktadır. Kızlık zarı anatomik olarak vulvanın 1-2 cm içerisinde yer aldığı için labioplasti operasyonu esnasında kızlık zarının bozulma ihtimali yoktur. Ayrıca uygun vakalarda labioplasti operasyonu vajinoplasti(vajina daraltılması) sisterektosel onarımı, doğum yırtıklarını çıkartılması ve kızlık zarı onarımı gibi operasyonlarda eklenebilir.

En Sık Yapılan Labioplasti Tekniği

Labioplasti iç dudakların amliyatla küçültülmesi kırışık ve sarkık dokuların alınması ve böylece daha estetik bir görünüm kazandırmayı amaçlayan bir operasyondur. Tüm genital estetik operasyonları arasında tüm dünyada birinci sırada yer alan bu ameliyatlar "iç dudak estetiği" olarak adlandırılır.

İlk olarak Amerika'da Los Angeles sosyetesi tarafından labioplasti ameliyatları için kullanılan Barbie doll vagina (barbi bebek vajinası) artık ülkemizdeki hekimler tarafından da en sık uygulanan hastalar tarafından en sık tercih edilen labioplasti tekniğidir.

Aslında barbie vajina ifadesindeki vajina bu operasyon için uygun uygun bir isim değildir.Vajina cinsel ilişkiye girilen ve bebeğin doğumda geçtiği kanalın adıdır, barbie vulva demek daha doğru bir ifade olacaktır. Ancak halk arasında vulva vajina olarak adlandırılmaktadır.

Bu teknik artık ülkemizde çok sık uygulanan bir teknik haline gelmiştir. Labioplasti esnasında küçük dudakların oldukça kısaltılması ile barbie bebek vajinası denilen dışarıdan bakıldığında iç dudakların hiç görünmediği bir görünüm elde edilmektedir. Bu operasyonu uygularken dudaklar oldukça küçüldüğü için klitoris üzerindeki fazla dokununda alınması gerekliliği vardır. Aksi halde operasyon sonrası klitoris üzerindeki fazla doku, bölgede şişkilik ve çıkıntı oluşturarak pek hoş olmayan görüntü ortaya çıkarmaktadır. Kısacası barbie vajina labioplasti yapılan hastalarda "klitoral hudoplasti" sonuçlar açısından bir gerekliliktir.

"Melez vajina" hibrid vajina tekniği ise bir diğer sık uygulanan tekniktir. Çok daha doğal görünüm elde etmek isteyen hastalar tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Bu teknikle dudaklar çok fazla alınmaz bir miktar küçültüler ve dışarıdan bakıldığından görülebilir. Yani bir anlamda hibrid vajinayı doğal görünümlü bir vajina (aslında vulva) olarak tarif edebiliriz.

Labioplasti Cinsel Hayatı Etkileyebilir Mi ?

Hayır etkilemez. Kadınlarda cinsel haz bölgesi erkeklerde penise karşılık gelen kan damarı ve sinir açısından zengin klitoristir. İç dudakların cinsel haz konusunda bir fonksiyonu yoktur. Klitoral hüdoplasti yapılan hastalarda dahi doğru teknikle operasyon yapıldığında cinsel haz olumsuz etkilenmez. Klitoral hudoplasti barbie vajina yapılan hastalarda klitorisin üstündeki sarkmış dokunun çıkartılmasıdır. Klitorise dokunulmaz operasyon esnasında. Hatta bu operasyon sonrası hastanın özgüveni de artacağı için cinsel ilişkiden alınan haz artar. Burada hekimin tecrübesi ve anatomik bölgeye hakimiyeti de çok öenmlidir.

Labioplasti Bakirelerde Yapılabilir Mi?

Evet yapılabilir. Hymen adı verilen kızlık zarı vajinanın girşinde, 1-2 cm içeride mukoza yapısında genellikle halka şeklinde bir yapıdır. Labioplasti ile normalden büyük sarkmış dudaklar küçültülür. Vulka dediğimiz dışa genital bölgede yapılan bir operasyondur ve kızlık zarı ile ilişkisi ve yakınlığı yoktur.

Labioplasti Ameliyatı Kim Tarafından Nasıl Yapılmalıdır?

Labioplasti operasyonları günümüzde pek çok jinekolog ve plastik cerrah tarafından yapılmalıdır. Burada önemli olan ameliyatı gerçekleştiren cerrahın kadın genital bölgesine oldukça hakim olması, bu konuda eğitim almış olması ve tecrübesinin olmasıdır. Özellikle klitoral hudoplasti konusunda bu faktörler çok önemlidir. Çünkü bu operasyon düzgün yapılmadı ise operasyon sonuçlarını oldukça olumsuz etkilemektedir. Böyle durumlarda revizyon ameliyatı dediğimiz düzeltme ameliyatı gerekli hale gelmektedir. O yüzden labioplasti planlayan hastalar hekimin tecrübesini sorgulamalıdır.

Labioplasti Ameliyatının Riskleri

Labioplasti ameliyatı komplikasyon genellikle görülmez. Enfeksiyon, doku hasarı, kanma gibi komplikasyonlar tüm operasyonlar sonra görülebilecek komplikasyonlardır. Bu nedenle labioplasti mutlaka bu konuda deneyimli hekim tarafında yapılmalıdır. Doğru teknik ve uygun sterilizasyonun sağlandığı şartlarda bu srunlar oldukça az düzeydedir.

Hasta ile yeterince konuşmadan beklenti ve talepleri göz önüne alınmadan yapılan operasyonlar hele ki hekimin tecrübesi yeterince değilse hastada memnuniyetsizlik oluşmaktadır. Bu tür memnuniyetsizlikler revizyon ameliyatı denilen düzeltme ameliyatı ile giderilmektedir.

Labioplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer ?

Kişiden kişiye değişmekle birlikte labioplasti ameliyatının süresi ortalama 30 ila 60dk civarıdır. Barbie vajina tekniğinde klitoral hudoplastide çoğunlukla gerekli olduğundan süreye 15dk eklenmesi mümkündür.

Aynı seansta vajinoplasti yapılan hastalarda süre ortalama 30 dk daha artmaktadır.

Labioplasti Sonrası

Bu ameliyat sonrası genellikle ciddi ağrılar hissedilmez, ameliyat yerine özel bir bakım gerekmez, cinsel organı temiz ve kuru tutmak yeterlidir. Labioplasti ameliyatı riskli bir ameliyat değildir, komplikasyon oranı son derece düşüktür. Kalıcı ve kesin çözüm ile memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Labioplasti operasyonu sonrası kadının kendine güveni, cinsel mutluluğu ve hayat kalitesi artar. Labioplasti sonrası hekimin önerilerine uymak son derece önemlidir.

 • Ameliyat sonrası sızıntı şeklinde bir miktar kanama olması son derece doğaldır.
 • Ameliyattan sonra ilk günlerde vulva ödemli, şiş, kızarık ve hassas olabilir. 1-2 gün aralıklı olarak buz uygulanması ödemin giderilmesini sağlar.
 • İç dudaklar kaslanma açısından zengin bölge olduğu için yaranın iyileşmesi hızlıdır.
 • Kullanılan dikişler ince dikişlerdir ve genellikle 1-2 hafta içinde kendiliğinden düşer.
 • Hastada hastaya değşmekle birlikte 3-4 içinde hasta işine dönebilir.
 • Herhangi bir komplikasyon gelişmediğinde tamamen iyileşme 4-6 haftadır.
 • İşlem sonrası 6 hafta yoga, pilates gibi gerilmeye neden olan aktivitelerden, at binme, bisiklete binme gibi baskı baskı oluşturacak sporlardan uzak durulmalıdır.
 • Tuvalet temizliği her zaman olduğu gibi önden arkaya doğru yapılmalıdır.
 • Enfeksiyon riskini önlemek için yine 4-6 hafta boyunca havuza, hamama, denize, jakuziye girilmemeli, küvette doldurarak banyo yapmak yerine ayakta duş tercih edilmelidir.
 • Tam iyileşme sağlanana kadar (4-6 hfata) cinsel ilişkiye girilmemelidir.
 • Yine tam iyileşme sağlanana kadar epilasyon ve ağdadan uzak durulmalıdır.
Klitoral Hudoplasti Nedir ?

Klitoris üzerini örten cilt dokuna klitoral hud (klitoris üstü tepeciği) adı verilir. Klitoral hudoplasti klitoris üzerindeki cilt katlantılarının alınması böyleyece klistoris üsttü bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi ile bu bölgeye daha estetik görünüm kazandırmayı amaçlayan bi operasyondur.

Halk arasındaki adı "klitoris esteteği" dir.

Klitoral hudoplasti genellikle labioplasti esnasında yapılan bir ameliyattır. Bazen de sadece labioplasti yapılan hastalarda yeterli estetik tatmini sağlamayan durumlarda düzeltme ameliyatı olarak yapılır.

Labioplasti sırasında iç dudaklar küçültülüp estetik görünüm sağlandıktan sonra çoğu hastada klitoris üzerindeki fazla doku kırışıklıklara, şişkinliklere yol açarak adeta bir mikropenis görünümüne yol açmaktadır. Bu nedenle özellikle barbie vajina tekniği ile labioplasti yapılan hastalarda klitoal hudoplasti (klitoris esteteği) de ameliyata eklenemelidir.

Labioplasti Yaptıranlar

Labioplasti operasyonu son yıllarda tüm dünyada ve ülkemizde en sık yapılan genital estetik operasyonudur. Bu operasyon ile hasta çok daha düzgün bir dış genital bölge görünümüne kavuşmakta ve hem sosyal hayatında rahat etmekte hem cinsel açıdan kendine öz güveni gelmektedir. Ayrıca tekrarlayan vajinal enfeksiyonlar mantarlar idrar yolu enfeksiyonları gibi sorunlardan kurtulmakta ve jinekolojik sağlık konforu artmaktadır.

Genel anlamda labioplasti ameliyatı doğru teknik ve tecrübeli hekim tarafından yapıldığında memnuniyet oranı oldukça yüksek, yüz güldürücü operasyonlardır.

Labioplasti Sonrası Normal Doğum Yapılabilir Mi?

İç dudakların sarkması ve asimetrisinde önemli nedenlerden biri çok sayıda doğum yapmak ve travmatik bir doğum geçirmiş olmaktır. Labioplasti ameliyatı ile iç dudaklar küçültülür bu dokuda ilerleyen yıllarda sarkma meydana gelmez. Normal doğum labioplasti olan hastalarda rahatlıkla yapılabilir. Yani bu ameliyatı geçirmiş olmak normal doğum yapmaya engel değildir.

Güncelleme Tarihi: 30.01.2024
Op. Dr. Müge Aksoy
Editör
Op. Dr. Müge Aksoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Op. Dr. Müge AksoySoru ve Randevu Formu
OP. DR. MÜGE AKSOY
1443. Cad. YDA Center A Blok, Kat: 6 No: 197 Çukurambar Çankaya Ankara Türkiye
Tüm Fotoğraflar
Op. Dr. Müge AksoyOp. Dr. Müge AksoyKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0312 284 7326