OP. DR. MÜGE AKSOY Kadın Hastalıkları ve Doğum UzmanıOp. Dr. Müge Aksoy
0312 284 7326

Kızlık Zarı Sürtünme Yoluyla Bozulur mu?

Kızlık Zarı Sürtünme Yoluyla Bozulur mu?

Kızlık zarı bozma nasıl olur ?

Kızlık zarı yüzeyel travmalarla bütünlüğü bozulan bir yapı değildir. Vajinaya içeriye doğru 1,5cm’lik bölgede bulunur ve penis, parmak ve sert bir cismi içeri ilerletilmediği takdirde bütünlüğü kolay kolay bozulmaz.

Kızlık zarı sürtünmeyle bozulur mu ?

Kızlık zarının bozulabilmesi için penis veya parmak gibi bir cismin zarı zorlaması gerekir. Sürtünme yolu ile yakınlaşmalarda kızlık zarında genellikle bir taravma olmaz ancak mevcut durumu kayganlığı bazen istemeden de olsa penisin zarı zedelemesine nadiren de bekaretin bozulmasına neden olabilir.

Kıyafetle sürtünme ile kızlık zarı bozulur mu ?

Klitoral mastürbasyonla veya kıyafet üzerinden sürtünme yolu ile yapılan mastürbasyonlarda zara herhangi bir yakınlaşma olmadığı için kızlık zarının bozulması mümkün değildir.

Kızlık zarı sürekli kanar mı ?

Kızlık zarı uygun bölgelerden bozulduktan sonra artık penisin vajinaya rahatça girip çıkacağı bir açıklık sağlandığı için sonraki ilişkilerde genellikle kanama görülmez.

Sürtünme sonrası kan gelmesi ne demek ?

Partnerle olan sürtünmelerde kan gelmesi durumunda yapılması gereken kanamanın menşeini araştırmaktır. Bunun için jinekolojik muayene olmak gereklidir. Her kanama kızlık zarının bozulduğu anlamına gelmez. Bazen sürtünmeye bağlı vulvada kızlık zarına ait olmayan bölgelerde de travma oluşabilmekte ve kanamalar olmaktadır bazen de kızlık zarı zedelenmeleri tam bir bozulma olmadan da kanamaya yol açabilmektedir. Bunu anlamanın tek yolu muayene olmaktır.

Oral seks ile kızlık zarı bozulabilir mi ?

Kızlık zarında bozulma olabilmesi için sert bir cismin (penis,parmak,vibratör) vajinaya ilerletilmesi gerekir. Ağız ve dil yoluyla klitoris ve vajina girişine temas edilmesi kızlık zarını bozmaz.

Ters ilişki ile kızlık zarı bozulur mu ?

Anüs ve vajina bütünlüğüne oldukça yakın anatomik bölgelerdir. Anal seks esnasında istemeden de olsa travma ile kızlık zarının bozulması ihtimal dahilindedir.

Güncelleme Tarihi: 24.01.2024
Op. Dr. Müge Aksoy
Editör
Op. Dr. Müge Aksoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Op. Dr. Müge AksoySoru ve Randevu Formu
OP. DR. MÜGE AKSOY
1443. Cad. YDA Center A Blok, Kat: 6 No: 197 Çukurambar Çankaya Ankara Türkiye
Tüm Fotoğraflar
Op. Dr. Müge AksoyOp. Dr. Müge AksoyKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0312 284 7326