Hasta Görüşleri

+90 312 284 7326

Op.Dr. Müge AksoyKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Genital, Vajina Esteği Ankara

Labioplasti ve Vajina Daraltma

Güzellik insanlığın en önemli beşeri arzularından biridir, güzellik görecelidir, tarih boyunca içinde yaşanılan döneme, gelenek göreneklere, sosyal kültüre, kişinin değer yargılarına, karakterine hatta ruh haline göre bile değişir.

Genital Estetik

Ankara'da Genital Estetik

Her kadın kendini her açıdan güzel hissetmek ister. Bu nedenle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ve Ankara ilinde genital estetik, vajina estetiği, vajina daraltma ve labioplasti operasyonlarına kadınlar sıklıkla başvurmaktadır.

Son zamanlarda vajina estetiği ile ilgili yapılan operasyonlar diğer estetik operasyonlar gibi gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Günümüz kadını kendi vücudunu daha iyi tanımakta, tabularından kurtulmakta ve güzelliği bir bütün olarak algılamaktadır. Cinsel organ estetiği uygulanması tamamen kadının kendi cinsel organlarını estetik bulmaması sebebi ile yapılır. Cinsel ilişkiden yeterince zevk alamayan, cinsel tabuları olan kadınların sorunları detaylıca incelendiğinde altta yatan neden vajinaya veya cinsel organlara ait estetik kaygılar kaynaklıdır.

Çoğu kadın cinsel organından hoşnut olmayabilir, bunu eşlerine, hatta kendilerine dahi itiraf edemiyor olabilirler. Doktorlarının bile kendilerini yanlış anlayacağından, utanma, çekinme duygusundan bu sıkıntılarını ifade edemiyor olabilirler.

Kadınların cinsel problemlerinin psikolojik kaynaklı olduğu düşüncesi son zamanlara kadar ön planda olan bir düşünce idi. Oysaki fiziksel ve estetik kaygılar kadınların cinsel hayatını zannedilenden daha fazla etkilemektedir. Çoğu kadın cinsel organlarının zaman içerisinde deformasyona uğramasından, renginden, biçiminden ve estetik görüntüsünden rahatsızlık duymakta, cinselliğini doyasıya yaşayamamaktadır.

Kadınların cinsel organ estetiği ile ilgili sık olarak yakındıkları iki sorundan birisi vajinal genişlik, diğeri iç dudakların büyüklüğüne bağlı sarkık görünümdür. Kadınlar nasıl sarkık ya da küçük göğüslerinden, belirginleşen yüz çizgilerinden rahatsızlık duyuyorlarsa aynı şekilde cinsel organlarının görünümünden de hoşlanmıyor olabilirler.

Cinsellik son derece özeldir, iki kişi arasında yaşanır, eşlerden birinin memnuniyetsizliği ikisinin sorunu haline gelir ve ilişki kalitesini bozar. Kişinin kendine duyduğu özgüven sağlıklı bir ilişkinin en temel noktasıdır. Bu sebeplerden ötürü cinsel organ estetiği sanılandan daha önemlidir. Günümüz kadını artık böyle kaygıları taşımak yerine hekimine sorunu açıkça dile getirmekte ve oldukça basit olan çözümlerle hayat kalitesini arttırmaktadır. Op. Dr. Müge Aksoy'da Ankara ilinde ki kliniğinde genital estetik, vajina estetiği, labioplasti, vajina daraltma operasyonlarını yıllara dayanan tecrübeyle sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Cinsel organın estetik görüntüsünün iyileştirerek kadının özgüveninin artmasına, kendini iyi hissetmesine, cinsel ilişkiden daha çok zevk almasına yardımcı olan cerrahi operasyonlar ile kadınların mutsuzluğuna yol açan en büyük sorun çözülmüş olmaktadır ve tüm kadınların kendini güzel hissetmeye hakkı vardır.

Labioplasti (İç Dudak Küçültme)

labioplasti (iç dudak küçültme) nasıl yapılır?Vajinanın iç dudaklarının sarkması(Labioplasti) çoğu kadında görülen sorunlardan biridir. Her kadın güzel ve estetik görünmek ister ve genital estetik operasyonları da kadınların bu isteği doğrultusunda her geçen gün daha çok talep görmektedir.

İç Dudak Yapısı Nasıldır?

Vajina iç dudakları (labium minus) kadın cinsel organında kıvrım şeklindeki yapılardır. Üstte klitoris üzerinden başlar, genişleyerek arkaya doğru uzanır, vajina ağzı kenarlarından itibaren incelerek kaybolur.

İç dudak büyüklüğü herkeste farklıdır. Normalde ayakta duran bir kadında bacaklar kapalıyken iç dudaklar dış dudakların arasında kalır, dışarı taşmaz, iç dudakları büyük olan kadınlarda iç dudaklar dış dudakların dışına taşarak estetik açısından gözü rahatsız eden sarkık bir görüntü teşkil eder.

Bazı kadınlarda bu durum tek taraflı olabilir ve asimetri yaratır. İç dudak derisinin rengi de farklılıklar gösterebilir, özellikle gebelikte koyulaşan iç dudak rengi doğum sonrası rahatsızlık verici bir durum oluşturabilir ve bu durumda estetik operasyon talebi doğurabilir.

İç Dudak Sarkması Nelere Yol Açabilir?

Tıbbi olarak iç dudakların normalden büyük, sarkık ya da asimetrik olması bu bölgenin uzun süre nemli kalmasına yol açarak vajinit veya bartholin bezlerinin apseleşmesine zemin hazırlar, bazen de normalden daha büyük olan iç dudaklar penisin vajinaya girişine engel olabilir ve ağrılı cinsel ilişkiye yol açabilir. İç dudakların biraz büyük olması aslında herhangi bir kötü görünüme yol açmaz, labium minuslar bakteri ve yabancı cisimlerin vajina içine rahatça girmesini engelleyen bir bariyerdir ama aşırı derece büyük iç dudaklar faydadan çok zarara yol açar, vücut atıkları, ter ve diğer salgıların deri kıvrımları arasında birikmesine neden olarak kötü koku yapar, hijyenik zorluğundan dolayı enfeksiyona zemin oluşturur. Adet zamanı pede yapışarak lokal travmalara, cinsel ilişki esnasında ağrı ve acıya sebep olabilir.

İç dudakları normalden büyük, sarkık veya asimetrik olan kadınlar sosyal ortamlarda, günlük hayatlarında kendilerini rahat hissetmezler, mayo, bikini ya da dar pantolonları giymekten çekinirler. Labioplasti operasyonu ile tüm bu sorunlara kalıcı ve yüz güldürücü bir çözüm bulmaktayız.

İç Dudaklarda Yapısal Değişim Sebepleri Nelerdir?

İç dudaklar ergenlik döneminden sonra ortaya çıkan hızlı hormonal değişimin etkisiyle bazı kadınlarda normalden daha büyük, sarkık ve kıvrıntılı hale gelebilir. Tedavi edilmeyen, kronikleşen vajinal enfeksiyonlarda bu yapısal değişime ve renk değişimine yol açabilirler, bazı kadınlarda ise gebelikte iç dudaklarda renk değişimi ortaya çıkabilir.

Labioplasti Kimlere Yapılır?

Aslında bu operasyon genital estetik kaygısı duyan tüm kadınlara uygulanabilir. İç dudak estetiği operasyonu için ergenlik dönemini aşmış olmak yeterlidir. Kızlık zarı vajina ağzından yaklaşık 3-4 cm içeridedir, iç dudaklar ise vajinanın dışında kalır, dolayısı ile labioplasti operasyonu kızlık zarını bozmaz ve bakirelere de uygulanabilir. Ayrıca bu operasyon doğum yapmış veya yapmamış her kadında uygulanabilir. Bu ameliyat orgazmı artırmaz ya da azaltmaz, labioplasti yapılan herkes ilerleyen zamanlarda gebe kalabilir, normal doğum yapabilir.

İç Dudak Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti operasyonu genellikle 30-40 dakika sürer, genellikle adet bitimi dönem operasyon için uygun bir dönemdir. İç dudak küçültme operasyonu hastane koşullarında yapılması gereken bir ameliyattır, lokal anestezi ile yapılabileceği gibi hafif bir genel anestezi (sedasyon) ile de yapılabilir. Oldukça özen gösterilmesi gereken hassas bir operasyondur, ameliyat sonrası küçük dudaklarda iz kalmaz, kalmaması gereklidir. Operasyon sonrası ortalama bir haftalık dinlenme dönemini takiben hastalar normal aktivitelerine dönerler, cinsel ilişki için yaklaşık 3-4 hafta beklenmelidir, işlemden bir gün sonra duş alınabilir. Labioplasti ve vajen daraltma operasyonları birlikte sıklıkla yaptığımız operasyonlardır, ikisinin aynı anda yapılması herhangi bir sıkıntıya yol açmaz.

Labioplasti Sonrası Dönem

Bu ameliyat sonrası genellikle ciddi ağrılar hissedilmez, ameliyat yerine özel bir bakım gerekmez, cinsel organı temiz ve kuru tutmak yeterlidir. Labioplasti ameliyatı riskli bir ameliyat değildir, komplikasyon oranı son derece düşüktür. Kalıcı ve kesin çözüm ile memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Labioplasti operasyonu sonrası kadının kendine güveni, cinsel mutluluğu ve hayat kalitesi artar.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

Tüm kadınlar güzel ve estetik görünmek ister ve genital estetik, vajina daraltma operasyonlarda kadınların bu isteği doğrultusunda her geçen gün daha çok talep ve ilgi görmektedir.

Ankara'da vajina daraltma (Vajinoplasti)Vajina Genişlemesi Neden Oluşur?

Kontrolsüz normal doğumlar sonrasında karşılaşılan vajinal yırtıklar veya kötü epizyotomi iyileşmesine bağlı vajina yapısında oluşan kalıcı hasarlar vajinada genişlemeye ve gevşemelere yol açar. Vajina genişlemesi normal doğumların ardından olabileceği gibi yaşlanmaya bağlı veya bazen de doğuştan olan vajina yapısından kaynaklanabilir. Normal vajinal doğum sırasında hem bebeğin çıkışını rahatlatmak hem de mesane, makat gibi bölgelere kadar uzanan yırtıklar oluşmasın diye vajina kenarı biraz kesilir, bunun adı epizyotomidir. Doğum sonunda kesilen vajina kenarı anatomik plana uygun dikilir. Dikkatsiz ve özensiz dikilen epizyotomi sonrası iyileşen kötü yara izleri, çok sayıda normal doğum yapmak, bebeğin doğum ağırlığının fazla olması, ilerleyen yaşla birlikte vajinayı çevreleyen kasların eski gücünü yitirmesi sonucu vajinal genişleme ortaya çıkar. Vajina kaslarının gevşemesi cinsel ilişki sırasında sıkıntıya yol açar. Esneyerek eski haline dönemeyen genişlemiş vajina ilişki esnasında penisi sıkıca kavrayamaz, kadının ve erkeğin cinsel ilişkiden aldığı zevki azaltarak cinsel tatminsizliğe neden olur.

Vajina Genişlemesi Nelere Sebep Olur?

Vajinada genişleme zaman içerisinde cinsel birlikteliklerde çiftin her ikisi içinde sorun olmaya başlar. Vajinanın genişlemesi cinsel ilişki esnasında vajinanın normal nem ve kayganlığının da azalmasına neden olarak ek problemlere yol açar. Zamanla birikim oluşturan bu sorunlara bağlı olarak kadının öz güveni giderek azalır ve yavaş yavaş cinsellikten uzaklaşır, çiftin mutluluğuna gölge düşmeye başlar. Vajinoplasti ameliyatı ile kadınların bu sorunları kalıcı olarak kolaylıkla çözebilmekte ve çiftin cinsel beraberlikten aldığı haz artırılmakta dolayısı ile mutlu birlikteliklerin ömrü uzatılmaktadır.

Günlük aktiviteler ve ilişki esnasında vajinadan ses gelmesi sıklıkla hastalarının kendilerini eşlerine karşı kötü hissetmelerine ve kendilerine güvenlerini kaybetmelerine yol açar. Tüm bu şikayetleri olan kadınlarda vajinal daraltma operasyonları ile oldukça iyi sonuçlar elde etmekteyiz.

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti ameliyat vajina genişlemesi sonucu ortaya çıkan şikayetleri olan evli ya da bekar, çocuk doğurmuş ya da doğurmamış her kadına isteği doğrultusunda yapılabilir.

Operasyon hastane koşullarında genellikle genel anestezi altında yapılır. Vajina daraltma ameliyatı ortalama 40-45 dakika sürer. Ek girişimlerin varlığında bu süre uzayabilir. Vajinoplasti ile birlikte labioplasti (iç dudak küçültme) operasyonu en sık uygulanan kombinasyondur.

Operasyon genellikle adet bitimi dönemine denk getirilir, vajina daraltma ameliyatında vajinanın genişlemiş arka duvarı ve yan duvarları çıkartılıp, gevşemiş vajina çevresi kaslar sıkılaştırılır. Kesilmiş olan kenarlar estetik bir şekilde dikilir, optimal darlık iki parmağın girebileceği kadar olmalıdır. Ameliyat bitiminde cinsel organın vajina kenarlarını oluşturan kısmında estetik görünümü düzgünleştirilir.

Vajinoplasti Sonrası İyileşme Dönemi

Vajina daraltma ameliyatı ciddi riski olmayan bir işlemdir. Genellikle operasyon sonrası hastalarımız yaklaşık 4-5 günlük dinlenme dönemini takiben günlük hayatlarına dönmektedirler. Ameliyatta kendiliğinden eriyen dikişler kullandığımız için dikiş aldırma sorunu yoktur, ameliyat sonrası 3-4 haftalık süre boyunca cinsel perhiz vardır, sonrasında hastalar yeni cinsel hayatlarına başlayabilirler. Vajina daraltma operasyonu sonuçları hem erkek hem kadın açısından oldukça memnuniyet vericidir.

Doğum Dikiş İzlerinin Çıkartılması

Normal vajinal doğum esnasında açılan epizyotominin kötü iyileşmesi ya da açık kalması vajina kenarından dışa doğru sert ve şekilsiz bir görüntüye neden olur. Bu sert nedbe dokusu genellikle hastanın eline sert ve şekilsiz bir doku olarak gelir. Aynı zamanda bu doku cinsel ilişkide ağrı ve cinsel tatminsizliğe neden olabilir. Epizyotomi izinin düzeltilmesi işlemi genel veya lokal anestezi ile yapılır, operasyon genellikle 30 dakika kadar sürer, var olan nedbe dokusu çıkartılır ve yara yerinde reaksiyona neden olmayan dikiş materyalleri ile yeniden estetik olarak dikilir, aynı esnada doğumlara bağlı olarak gelişen vajina yırtıkları da düzeltilebilir.

Operasyon sonrası hastalarımız aynı gün veya bir gün sonra gündelik yaşantılarına dönmektedirler, ortalama 10 gün sonra kontrol gereklidir.

Genital Estetik Operasonu Size Ne Kazandıracak?
  • Cinsel ilişki esnasında yaşadığınız sıkıntılardan kurtulacaksınız. Vajinanızın sıkılaşması ve eski boyutlarına düşmesi ile sizin ve eşinizin cinsellikten aldığı keyif artacak, daha mutlu bir cinsel hayat ve birliktelik yaşayacaksınız.
  • Kendinizi her ortamda rahat hissedeceksiniz, özgüveniniz artacak, yeni birlikleriniz için endişelenmeyeceksiniz.
  • Vajinadan ses gelmesi sorunu son bulacak, eşinizden utanmayacaksınız, cinsel ilişkide performansınız artacak.
  • Mayo, bikini, tayt ve dar pantolon giydiğinizde daha rahat olacaksınız.
  • Genital bölgeniz artık kuru kalacak, vajinal enfeksiyonlara yakalanma riskiniz azalacaktır.
Hasta Görüşleri
Labioplasti ve Vajinoplasti29.05.2017

Ben 35 yaşında bekar bir anneyim. Eşimden 2 yıl önce ayrıldım. Sosyal hayattaki sıkıntılarımızın yanında cinsel hayatımızda da sıkıntılar yaşıyorduk. Aslında bu durumun benimle fazlasıyla alakası vardı.Vajina bölgesinde eskiden beridir hiç hoşlanmadığım bir görüntüye sahiptim.Bu beni adeta cinsellikten soğutmuştu. Doğumdan sonra vajinal genişlikla alakalı sıkıntı da buna eklenince cinsel hayat bizim için yok denecek kadar azalmıştı. Tabi bunu sosyal hayattaki sıkıntılar takip etti sonunda ayrılma kararı aldık. Fakat 35 yaşımdayım henüz cinsel hayatımı sonlandırmak istemiyordum. Ben de herkes gibi mutlu olabileceğim bir cinsel hayat ve mutlu bir birliktelik istiyordum.Bunun için bir adım atmam gerekli idi. Bu konu ile alakalı siteleri dolaştım yakın arkadaşlarımla paylaştım. Uzun bir araştırmadan sonra Müge Hanımla tanıştım önce muayeneye gittim. Müge hanım ile konuşmamızım henüz 10 dakikasında ben kesin kararımı vermiştim. Her iki operasyonu da yaptırmak istiyordum. Vajinoplasti ve Labiopasti operasyonları. İşlem ile ilgili çok geniş bilgilendirme yaptı Müge hanım sonrasında iyileşme süresi ile alakalı en ağrısız ve acısız atlatabilmem içintavsiyelerde bulundu. İlk 3-4 gün çok dikkatli davrandıktan sonra ağrı ve acı yok denecek kadar azalmıştı. İlk yaraların iyileşme süresi yaklaşık10 gün olduğunu söylemişti doktorum fakat ben çok iyi bir bakımla bunu daha erkene çektim. Şimdi son derece mutluyum. Özgüvenim yerinde. Cinselliğe yeni başlamış kadar heyecanlı ve istekliyim, çok teşekkürler Müge Hanım.

Evli 2 çocuk annesi Yaş 48 Ankara - Genital Estetik23.04.2017

20 yıllık evliyim 17 ve 15 yaşlarında iki çocuğum var. Yaşım 48 fakat kendimi daha genç hissediyorum. Son yıllarda eşimin cinsel performansında azalma oldu ben de vajinamda genişleme hissediyordum. Ayrıca cinsel ilişki sırasında vajinamdan gelen sesler konsantrasyonumu bozuyordu .İnternette bu konu ile ilgili araştırma yaparken Müge Hanım’ın sitesine baktım.Eğitimi ve enerjisi çok güzeldi.Hiç tereddüt etmeden randevu aldım ve Müge Hanım’a gittim . Bana vajina daraltma operasyonu uyguladı. Cinsel performansımız ciddi anlamda arttı. Müge Hanım’ı tanıdığım için çokmutluyum.

Merhabalar - Genital Estetik17.04.2017

Yaklaşıl 1 yıl  hem vajinoplasti hem labiopasti ameliyatı oldum. Herşey yolunda ve sorunsuz gerçekleşti. Öncesinde ve sonrasında beni nelerin olacağı yada olabilecek sorunlarla ilgili bilgilendirdi iyileşme sürecini nasıl atlatmama gerektiği ile ilgili geniş gilgilendirme yaptı yaklaşı 3 ay gibi bir süre sürekli gidip geldim  beni pisikolojik yönden de inanılmaz rahatlattı kendisine çok ama çok teşekkür ediyorum.

Genital estetik sonrası epilasyon için en az 3-6 ay beklemek daha uygundur.

Size ne konuda yardımcı olabiliriz ?

Op. Dr. Müge Aksoy cevaplıyor!

Randevu almak için +90 312 284 73 26 nolu numaramızı arayabilirsiniz.

Op. Dr. Müge Aksoy
Soru ve Randevu Formu